Delonghi kavos aparatai

Delonghi kavos aparatų išradėjai – italai. Nedaug kas gali prilygti jų sukurtam mažam stebuklui. Geriausias būdas suprasti, kas yra tikroji prabanga – įsigyti šį aparatą ir mėgautis puikiu kavos aromatu tiesiog biure, kavinėje ar namuose.

Italų šūkis – paprastumas. Naudotis DeLonghi nėra sudėtinga. Be to, šie aparatai ekonomiški, nes galima naudoti įvairių rūšių kavos pupeles.

Pirkėjui svarbiausia žinoti, kaip išsirinkti geriausią DeLonghi iš daugybės siūlomų variantų.

Reikia žinoti, kad šie aparatai būna automatiniai ir pusiau automatiniai. Automatiniai galingesni ir brangesni, tačiau patogesni naudoti. Antai į DeLonghi kavos aparatą” ESAM 400” integruota tyli kavamalė. Šis aparatas nustato 5 lygių kavos stiprumą. Iš karto galima išsivirti 1, 8 litro kavos. Yra aparato skalavimo, nukalkinimo, plovimo autoprograma, ištraukiamų kavos tirščių rezervuaras. Esant šiai sistemai, aparatas tarnaus ilgiau.

Į DeLonghi “ ESAM 234 20SB” yra įmontuotas skaitmeninis integratorius, kuris mėgstamą kavą išsaugo atmintyje, tad panorėję ją vėl galėsite be vargo pasigaminti.

Idealų  kavos skonį galima išgauti automatiniais kavos aparatais DeLonghi “ESAM 3500” bei 4500. Tai yra automatiniai dviejų boilerių kavos aparatai. Viename ruošiama juoda, kitame kapučino kava. Unikali CRF sistema leidžia mėgautis virimo metu nepakitusiu kavos skoniu.

Pusiau automatiniai DeLonghi yra pigesni, tačiau taip pat patogūs ir suteikiantys galimybę išsivirti skanią ekspreso, juodą ar kapucino kavą. Vartotojai mielai renkasi DeLonghi „EC 300“ pusiau automatinį kavos aparatą su nerūdijančio plieno korpusu, kuriuo galima vienu metu pasigaminti   du puodelius kavos. Galima naudoti maltą kavą. Yra termostatai garų ir vandens temperatūros reguliavimui, išmetamas padėklas.

Populiarus ir DeLonghi “ EC9“ pusiau automatinis kavos aparatas. Jei norime kapucino, pienui maišantis su garu ir oru, gaunamos tirštos putos. Šią puikią kavą paruošti pasdeda specialūs „Crema“ kavos filtrai. Jie naudojami daugelyje DeLonghi kavos aparatų.

Renkantis reikėtų atkreipti dėmesį, jog vis tik ne visi pusiau automatiniai DeLonghi turi programą, apskaičiuojančią kavos kiekį, reikalingą vienam puodeliui, taip pat ne visada galima pašildyti puodelius, kas yra svarbu, norint gerti gerą kavą.

DeLonghi pasirinkimas – labai platus. Renkantis aparatą nereikėtų pamiršti keletos labai svarbių dalykų. Italai atrado klasikinę idealios kavos formulę: 6-10 vidutinio rupumo kavos gramai , 85-92 laipsnių temperatūros vanduo ir penkiolikos atmosferų slėgis. Svarbu per kavos sluoksnį neperleisti per daug vandens. Per 35 sekundes turi išvarvėti apie 25-30 ml pagaminto gėrimo. Puodelis turi būti pašildytas( Daugelis DeLonghi šią galimybę suteikia.). Jei kavą gaminsime šitaip, kenksmingos smalos liks kavos tirščiuose. Būtina prisiminti italų idealios kavos formulę, kurioje svarbiausi keturi dalykai: aukštos kokybės kavos mišinys, nei labai smulkiai, nei perdaug rupiai sumalta kava, kavos aparatas, atitinkantis būtinus techninius parametrus, na ir jūsų ranka, gaminant kavą. Itališkai tai vadinama miscela, macinatura, maccino ekspresso  ir mano. Taigi, keturios M.

Parsinešę stebuklingą itališko dizaino kavos aparatą, turime rūpintis jo profilaktine priežiūra.  Kavos malūnėlio girnas rekomenduojama keisti nors kartą per metus, nes jos ima dilti, sumalus 100-150 kilogramų kavos, nors šiaip labai profesionalūs DeLonghi aparatai turi tokius malūnėlius, kurių girnos ima dilti, kai pasiekiama 500 kg riba. Specialistai sako, kad tai nėra didelis kiekis kavinėms. O namams? Tai priklauso nuo to, kiek kavos geriame.