Dienos pradžia su Bosch kavos aparatu

Bosch

Bosch styline linija – tai ypatingi įvairių buitinių prietaisų rinkiniai, kuriuos įsigijus galima greitai pasiruošti pusryčius ar lengvus pavakarius. Tai styline kavos aparatai, skrudintuvės, virduliai. Aukšto slėgio kavos aparatas espresso smaguriams leis greitai pasimėgauti skania kava. Taip pat yra galimybė tuo pačiu aparatu pasigaminti arbatos ar karšto šokolado.

Yra įvairiausių „Bosch“ kavos aparatų – nuo brangiausių iki pigesnių. Visą Bosch kavos aparatų sąrašą galite rasti čia http://www.kavosdraugas.lt/katalogas/kavos-aparatai-bosch/. Svarbiausia, ko mes norime? Jei norime stiprios kavos, reikia espresso aparato. Styline „Bosch“ linijos prietaisai tikrai tiks. Dar reikia nemažai žinių apie kavos pupeles. Brangiausia kavos pupelė yra ta, kurioje – 100 proc. arabikos. Apie tai verta susimąsyti dar tik ruošiantis įsigyti kavos aparatą. Lengvai skrudintų pupelių skonis bus švelnus, stipriau – aštrus. Galima rinktis ne tik arabikos, bet ir robustos kavos pupeles. Robustos skonis bus prastesnis, tačiau šioje kavoje – daugiau kofeino. Svarbiausia – negalvoti apie pigią kavą ir jos nepirkti, nes tik aukštos kokybės žaliava suteiks kavai tikrą skonį ir aromatą, ar vienokiu, ar kitokiu automatiniu  kavos aparatu ją virsime. Vis dėlto, yra ir vartotojų nuomonių, būtent „Bosch“ naudai. Ir ne pupelių, o maltos kavos. Teigiama, jog kava Aroma Royal (gaminama pagal „Bosch“ tevchnologiją), kuri po skrudinimo ir malimo yra supakuojama į pakelius, ilgiau išlaiko geresnį skonį ir kvapą. Gaminant ne tik šią, bet ir kitas „Aroma“ kavas, naudojamos pažangiausios „Bosch“ technologijos. Verta atkreipti dėmesį į ant kavos pakuotės pavaizduotą specialų ventilį „Aromafin“. Kaip tik jis rodo, jog kava yra supakuota iškart po skrudinimo ir malimo.

Įsigijus net patį brangiausią „Bosch“ aparatą, norint, kad jis ilgiau tarnautų ir kad kava neprarastų skonio, reikia ieškoti įvairiausių priedų – indo pienui, valymo rinkinių, nukalkinimo tablečių, filtrų. Nuo kalkių susidarymo aparatą apsaugo vandens filtro kasetė. Šio specialaus filtro dėka vanduo yra minkštinamas, taip vandenyje sumažėja chloro ir metalų. Galima įsigyti ir nukalkinimo bei valomąsias tabletes. Kiekvienos rūšies aparatui jos yra skirtingos. Prieš pradedant valyti aparatą reikia ištraukti kištuką iš rozetės ir palaukti, kol aparatas atvės. Reikia išsiaiškinti, kokiam aparatui tinka specialios priežiūros priemonės, nes nepigų prietaisą galima lengvai sugadinti. Nukalkinimo skystyje kartais būnas rūgšties, todėl jis netinka tokiems aparatams, kurių vidinės detalės yra pagamintos iš plastiko. Rūgštis jas gali tiesiog sugraužti.

Parduodami ir aparatų priežiūros rinkiniai, į kuriuos įeina valymo šepetėlis pieno vamzdeliui valyti, valymo tablečių pakuotė bei vandens filtras. Be abejo, reikia žiūrėti, ar jūsų kavos aparatui tinka, tarkim. „Brita“ vandens filtras.

Labai svarbu žinoti, kaip elgtis su  kavos aparatu – tik tada „Bosch“ jums tarnaus ilgai ir patikimai. Negalima liesti dalių, kuriomis teka elektros srovė. Kai kuriuose „Bosch“ kavos aparatų instrukcijose parašyta, jog galima įjungti apsaugą, kad neprieitų ir aparato neliestų vaikai. Aparatas jungiamas tik į tam skirtą elektros įtampos lizdą. Jis turi stovėti ant lygaus paviršiaus. Kai kurie pirkėjai pastebi, kad gaminant kapucino ar latte „Bosch“ kavos aparatais išsiskiria daug garų (to nėra, gaminant espresso). Labai karštas vanduo ar garai gali nudeginti. Negalima nukreipti karštų garų nei į save, nei į kitus Taip pat negalima aparato statyti ant labai karšto paviršiaus arba ten, kur netoliese dega atvira ugnis – pavyzdžiui, prie pat dujinės viryklės.