Kavos aparatu pasirinkimas

Kavos aparatų yra daug ir įvairiausių, tad natūraliai kyla klausimas, kokį pasirinkti? Ar neatsitiks taip, kad, sumokėjęs nemenką sumą, turėsi tik virdulį? O jeigu dar skaičiuosi, baimindamasis, kad sumokėsi per daug, taip pat gali įsigyti ne patį geriausią aparatą. Kai kurie aparatai dar vis parduodami, tačiau nebepopuliarūs ir nebemadingi. Žmogus, kuris mėgsta gerti nestiprią amerikietišką kavą, gali rinktis išlašėjimo būdu veikiantį kavos aparatą. Tačiau su tokiu aparatu skanią kavą vargu ar pagaminsi. Tai nėra spaudiminiai kavos apartai, todėl tikro kavos aromato nebus.

kavos-gamyba

Tikras kavos aromatas ir skonis išgaunami automatiniais kavos aparatais. Tik reikia naudoti itin kokybiškas kavos pupeles, vandenį, pieną. Pažangios geriausių automatinių kavos aparatų technologijos leidžia mėgautis puikia, intensyvaus skonio kava, jais galima išgauti aukštą pieno putą. Tokie aparatai automatiškai nukalkinami ir išvalomi. Juos kavos mėgėjai renkasi dėl patogumo, dizaino, funkcionalumo.

Už automatinį kavos aparatą mokame nemažus pinigus, todėl prieš jį įsigyjant reikia atkreipti dėmesį į keletą esminių dalykų. Geriausiuose kavos aparatuosae galima tiesiog užsiprogramuoti idealią kavą, kurią bet kada panorėję pasigaminsite vieno mygtuko paspaudimu. Tikras patrogumas yra tas, kad svečiui , kuris ateis į namus, galima užprogramuoti tokią kavą, kokią jis mėgsta. Tokiu būdu keletas žmonių gers skirtingo skonio ir stiprumo kavą.

Prieš perkant aparatą reikia išsiaiškinti, kokios yra kavos malūnėlio girnos. Tradiciškai jos būna nerūdijančio plieno, tačiau dabar populiarėja keraminės girnos, kurių pagalba kavos pupelės sumalamos taip, jog kava neturi jokio pašalinio metalo skonio, tik savajį, tokį, kokiu ir pasižymi gera kava. Teigiama, jog net kavos karštumui keraminės girnos daro įtaką. Taip pat labai svarbu iš anksto žinoti, kokią kavą vienu ar kitu atveju gali ruošti tokie aparatai – ar galėsite be vargo mėgautis ir espresso, ir latte, ir kitomis kavomis. Yra tokių automatinių kavos aparatų, kurie ruošia per 50 kavos rūšių, tačiau jie dažniausiai naudojami kavinėse ir baruose. Baruose ir namuose nauojamų aparatų eksploatacija skiriasi. Barų aparatai labiau apkrauti, dažnai jungiami tiesiog prie vandentiekio, iš karto ruošia keletą puodelių kavos, nes lankytojas memėgsta laukti.

Namuose turint automatinį kavos virimo aparatą, galima mėgautis puikia kapučino kava.Tik prieš įsigyjant aparatą, būtina atkreipti dėmesį į pieno paėmimo būdą ir rinktis tą, kuris patogesnis. Pienas gali būti paimamas tiesiai iš pakelio per tam skirtą žarnelę arba yra išimama talpykla, iš kurios jis paduodamas automatiškai. Svarbu žinoti, ar pieno talpyklą galima išimti ir laikyti šaldytuve ar ne.

Spaudimo pricipu veikia ir pusiau automatiniai kavos aparatai. Vanduo dideliu slėgiu varomas per sumaltas kavos pupeles. Jei pupelės neseniai sumaltos, kava bus kvapni ir aromatinga. Šie aparatai skirti tiems, kurie mėgsta kavą gaminti patys, pradėdami vandens įpilymu. Tokie žmonės patys mala kavos pupeles, įjungia aparato spaudimą, nustato aparatą taip, kad jis suplaktų pieno putą.

Yra ir kapsuliniai kavos aparatai, kurie veikia labai paprastai. Kapsulė su norimos rūšies kava dedama į specialią aparate esančią talpyklą. Belieka paspausti mygtuką ir kava greit pagaminama. Tokio aparato net nereikia valyti. „Dolce Gusto“ kapsulinė sistema veikia taip, kad nereikėtų vargti su kavos tirščiais – panaudotą kapsulę tiesiog išmeti ir tiek. Būna reguliuojamo dydžio puodelių padėklai. Nepatogu gali būti tik ieškant norimos kavos kapsulių, kurias rasi ne kiekvienoje parduotuvėje, kai tuo tarpu maltos kavos siūloma daugybė rūšių.

Nors ir sakoma, kad Lietuvoje dar nėra susiformavusios kavos vartojimo tradicijos, pernai kavos aparatų paklausa didėjo.. Žmonės pagaliau įvertino kapsulinius kiavos aparatus, kurių pardavimai praėjusias metais išaugo beveik trigubai. Namuose vieno mygtuko paspaudimu ruošti skirtingų rūšių kavą itin patogu. Populiariausi kapsuliniai kavos aparatai „Krups“.